Przejdź do głównej zawartości

Jak ustawić HTTPS na stronie WordPress?

Strona internetowa korzystająca z protokołu HTTPS to rzecz wręcz obowiązkowa z punktu widzenia korzyści i bezpieczeństwa. Nie czekaj tylko przejdź na HTTPS w WordPress. Zobacz jak.

Najpierw potrzebujesz certyfikat SSL.

Tani certyfikat SSL możesz zakupić w HitMe. Zyskasz dzięki temu gwarancje finansowe dla swojego biznesu i wsparcie naszych administratorów w całym procesie. Możesz również zdecydować się na darmową wersję certyfikatu. Na hostingu HitMe oferujemy również wsparcie dla darmowych certyfikatów Let's Encrypt. Posiadasz stronę na Wordpress w niezabezpieczonej domenie? Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś - sprawdź jak zmienić adres strony WordPress z HTTP na HTTPS.

Jeżeli jeszcze nie posiadasz komercyjnego certyfikatu dla swojej domeny biznesowej sprawdź jak zamówić tani certyfikat SSL.

Jeśli potrzebujesz darmowego certyfikatu przeczytaj jak samodzielnie wygenerować darmowy certyfikat SSL.

Zmiana na HTTPS w WordPress

Jeśli posiadasz już zainstalowany certyfikat w domenie, a Twój WordPress nadal używa niezabezpieczonego protokołu http:// to pierwszym krokiem jest zmiana głównego ustawienia domeny w Kokpicie WordPress.

caution

Przed zmianą zweryfikuj! Zanim zmienisz ustawienia upewnij się że możesz wejść na swoją stronę używając protokołu z certyfikatem SSL. W tym celu po prostu zamień w pasku adresu przeglądarki wprowadzając https://-nazwa-domeny.pl zamiast http:// -nazwa-domeny.pl i wejdź na stronę. Możesz również w tym celu wejść na panel logowania WordPress.

certyfikat ssl https 1 - domena HTTP niezabezpieczona. 2 - domena HTTPS zabezpieczona przez SSL.

Aby zmienić ustawienia domeny WordPress:

  • zaloguj się do swojego kokpitu Wordpress,
  • następnie przejdź do (1) Kokpit -> Ustawienia,
  • (2) zmień http na https w obydwóch polach z adresem witryny,
  • zapisz ustawienia klikając w przycisk "Zapisz zmiany" na dole strony.

wordpress ustawienia domeny Kokpit WordPress. Główne ustawienia domeny.

Po tej operacji zostaniesz wylogowany i przeniesiony do formularza logowania WordPress.

O czym należy pamiętać?

tip

Poprawność działania strony sprawdzaj zawsze w trybie incognito przeglądarki!

tip

Odświeżaj stronę. Jeśli odświeżasz, pamiętaj o tym aby zawsze odświeżać z pominięciem cache przeglądarki, zamiast klawisza F5 wciskamy Ctrl + F5.

info

Pamięć cache! Jeśli Twoja strona korzysta z wtyczek optymalizujących, przyspieszających działanie witryny WordPress. Jeśli używasz takich wtyczek too po takiej zamianie koniecznie musisz wyczyścić cache aby przebudował się na nowo. Szukaj funkcji typu "Wyczyść cache" w używanej przez Ciebie wtyczce.

Jeżeli po zmianie na HTTPS nie wyświetla się kłódka w pasku adresu. Jeśli w konsoli przeglądarki zacząłeś otrzymywać alert typu mixed-content to winą tego może być fakt, iż po prostu Twój moty WordPress używa dalej odnośników do zasobów, obrazków po niebezpiecznym http - co powoduje błąd przeglądarki. Przeczytaj poradnik na naszym blogu SSL Mixed-content w WordPress aby rozwiązać ten problem.

hosting wordpress