Przejdź do głównej zawartości

Jak ustawić HTTPS na stronie WordPress?

Strona internetowa korzystająca z protokołu HTTPS to rzecz wręcz obowiązkowa z punktu widzenia korzyści i bezpieczeństwa. Nie czekaj tylko przejdź na HTTPS w WordPress. Zobacz jak.

Najpierw potrzebujesz certyfikat SSL.

Tani certyfikat SSL możesz zakupić w HitMe. Zyskasz dzięki temu gwarancje finansowe dla swojego biznesu i wsparcie naszych administratorów w całym procesie. Możesz również zdecydować się na darmową wersję certyfikatu. Na hostingu HitMe oferujemy również wsparcie dla darmowych certyfikatów Let's Encrypt. Posiadasz stronę na Wordpress w niezabezpieczonej domenie? Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś - sprawdź jak zmienić adres strony WordPress z HTTP na HTTPS.

Jeżeli jeszcze nie posiadasz komercyjnego certyfikatu dla swojego biznesu dowiedz się Jak zamówić tani certyfikat SSL. Zyskasz w ten sposób gwarancje pieniężne i lepszą weryfikację.

Jeśli potrzebujesz darmowego certyfikatu, przeczytaj - Jak samodzielnie wygenerować darmowy certyfikat SSL.

Zmiana na HTTPS w WordPress

Jeśli posiadasz już zainstalowany certyfikat w domenie, a Twój WordPress nadal używa niezabezpieczonego protokołu http:// to pierwszym krokiem jest zmiana głównego ustawienia domeny w Kokpicie WordPress.

uwaga

Przed zmianą zweryfikuj! Zanim zmienisz ustawienia upewnij się że możesz wejść na swoją stronę używając protokołu z certyfikatem SSL. W tym celu po prostu zamień w pasku adresu przeglądarki wprowadzając https://-nazwa-domeny.pl zamiast http:// -nazwa-domeny.pl i wejdź na stronę. Możesz również w tym celu wejść na panel logowania WordPress.

certyfikat ssl https 1 - domena HTTP niezabezpieczona. 2 - domena HTTPS zabezpieczona przez SSL.

Dalej masz problem?

Jeśli certyfikat jest zainstalowany w panelu hostingowym, a mimo tego po wejściu na stronę brak zamkniętej kłódki - spróbuj ziagnozować problem używając naszego testera certyfikatów SSL - Jak sprawdzić poprawność instalacji certyfikatu SSL? Może się okazać, iż domena używa nie tego certyfikatu co trzeba lub certyfikat wygasł. Warto to sprawdzić.

Aby zmienić ustawienia domeny WordPress:

  • zaloguj się do swojego kokpitu Wordpress,
  • następnie przejdź do (1) Kokpit -> Ustawienia,
  • (2) zmień http na https w obydwóch polach z adresem witryny,
  • zapisz ustawienia klikając w przycisk "Zapisz zmiany" na dole strony.

wordpress ustawienia domeny Kokpit WordPress. Główne ustawienia domeny.

Po tej operacji zostaniesz wylogowany i przeniesiony do formularza logowania WordPress.

O czym należy pamiętać?

wskazówka

Poprawność działania strony sprawdzaj zawsze w trybie incognito przeglądarki!

wskazówka

Odświeżaj stronę. Jeśli odświeżasz, pamiętaj o tym aby zawsze odświeżać z pominięciem cache przeglądarki, zamiast klawisza F5 wciskamy Ctrl + F5.

informacja

Pamięć cache! Jeśli Twoja strona korzysta z wtyczek optymalizujących, przyspieszających działanie witryny WordPress. Jeśli używasz takich wtyczek too po takiej zamianie koniecznie musisz wyczyścić cache aby przebudował się na nowo. Szukaj funkcji typu "Wyczyść cache" w używanej przez Ciebie wtyczce.

Jeżeli po zmianie na https nie wyświetla się kłódka w pasku adresu. Jeśli w konsoli przeglądarki zacząłeś otrzymywać alert typu mixed-content to winą tego może być fakt, iż po prostu Twój moty WordPress używa dalej odnośników do zasobów, obrazków po niebezpiecznym http - co powoduje błąd przeglądarki. Przeczytaj poradnik na naszym blogu SSL Mixed-content w WordPress aby rozwiązać ten problem.

hosting wordpress