Przejdź do głównej zawartości

Tryb debugowania w Wordpress

WordPress udostępnia włączenie trybu debugowania, dzięki któremu możemy lepiej znaleźć co jest przyczyną błędu na Twojej stronie. Ten tryb działania Wordpress pozwala silnikowi i wtyczkom wyświetlać informacje bezpośrednio na Twojej aktywnej witrynie.

Przykładem działania trybu debug jest np. rejestrowania debugowania jest włączona, każdy etap procesu płatności po wykonaniu usługi jest rejestrowany w pliku dziennika. Ten dziennik (plik log) może być następnie używany do analizy i rozwiązywania wszelkich błędów, które mogą wystąpić w procesie płatności.

informacja

Domyślnie tryb debug w Wordpress jest zawsze wyłączony.

Włączanie trybu debug

Potrzebny nam będzie dostęp FTP do serwera, na którym postawiony Wordpress.

define('WP_DEBUG', false);

zamień tę linijkę na poniższą treść:

define( 'WP_DEBUG', true );
define( 'WP_DEBUG_DISPLAY', false );
define( 'WP_DEBUG_LOG', true );

true - (ang. prawda) oznacza włączony

false - (ang. fałsz) oznacza wyłączony

Zapisz zmiany w pliku wp-config.php.

warning

Włączanie 'WP_DEBUG', true nie jest zalecane, jeśli Twoja witryna jest dostępna publicznie. Ponieważ błędy będą teraz wyświetlane bezpośrednio na Twojej witrynie i każdy będzie mógł je zobaczyć. Zamiast tego użyj wyłącznie ustawienia 'WP_DEBUG_LOG', true, błędy będą zapisywane tylko w pliku dziennika dostępnym pod adresem /wp-content/debug.log.

Logowanie błędów PHP

W zależności od problemu, jaki występuje na stronie, oprócz trybu debug w Wordpress warto również analizować standardowe logi błędów PHP dla strony.

Jeżeli jakakolwiek wtyczka sprawia problemy lub powoduje niechciane zachowanie - jest wysoce prawodpodobne że przyczyny tego dowiemy się właśnie sprawdzając logi błędów.

Dowiedz się jak sprawdzić logi błędów - w panelu hostingowym Direct Admin.

hosting wordpress