Przejdź do głównej zawartości

Wtyczka nie działa z używaną wersją PHP. Witryna używa przestarzałej wersji PHP.

Jeśli otrzymujesz komunikaty w WordPress o przestarzałej wersji PHP i nie możesz zainstalować wtyczki, oznacza to, że Twoja wersja PHP nie spełnia minimalnych wymagań dla tej konkretnej wtyczki. Analogicznie, wersja PHP może być zbyt stara do poprawnego działania WordPress w przyszłości. Jakie kroki musisz podjąć, aby rozwiązać ten problem?

wordpress stare php WordPress. Przykłady komunikatów o nieaktualnej wersji PHP w witrynie.

Czy warto podwyższać wersję PHP w WordPress?

Tak. Podniesienie wersji PHP do nowszej wersji może przynieść wiele korzyści, takich jak poprawki bezpieczeństwa, wydajność i kompatybilność z nowymi wtyczkami i motywami WordPressa. Nowsze wersje PHP często zawierają poprawki bezpieczeństwa, które eliminują potencjalne luki i podatności.

wskazówka

Korzystanie z przestarzałej wersji PHP może narażać Twoją witrynę na ryzyko ataku lub naruszenie bezpieczeństwa. Nowsze wersje PHP często wprowadzają też optymalizacje własny funkcji, które przyspieszają z kolei działanie Twojej witryny.

Podniesienie wersji PHP może poprawić wydajność, co przekłada się na szybsze ładowanie stron i lepsze doświadczenie użytkowników. Ponadto wtyczki, motywy i rozszerzenia WordPressa mogą wymagać nowszej wersji PHP, aby działać poprawnie.

Jeśli chcesz zmienić wersję PHP dla konta hostingowego - nic prostszego. Wystarczy że zalogujesz się do panelu hostingowego i zmienisz opcję, wybierając konkretną wersję PHP. Przeczytaj poradnik Zmiana wersji PHP oraz modułów.

Jeśli po podniesieniu wersji PHP strona nie działa prawidłowo

Może zdarzyć się tak, iż po aktualizacji PHP niektóre wtyczki lub motywy mogą przestać działać poprawnie. Dzieje się tak ze względu na niekompatybilność z nową wersją PHP. W takim przypadku wtyczki lub motywy mogą wymagać aktualizacji, aby działały z nową wersją PHP. Przeczytaj poradnik, jak aktualizować wtyczki WordPress aby dowiedzieć się więcej.

informacja

Nie panikuj. Wersję PHP można z powrotem zmienić na poprzednią. Dokonać aktualizacji wtyczki i wtedy zmienić wersję PHP. Zmiana wersji PHP jest odwracalna.

Pamiętaj że mogą istnieć takie wtyczki, które nie są już aktywnie rozwijane i nie otrzymują aktualizacji. W takim przypadku należy pomyśleć o znalezieniu zamiennika i zainstalować wtyczkę oferującą podobne możliwości, lecz nowszą, obecnie utrzymywaną przez jej autora.

warning

Aktualizacje wtyczke i WordPress. Pamiętaj, że aktualizacje PHP i wtyczek powinny być wykonywane ostrożnie i zawsze powinieneś wykonać kopię zapasową swojej witryny przed wprowadzeniem zmian.

hosting wordpress