Przejdź do głównej zawartości

Jak zmienić wygląd strony, motyw Wordpress?

Wordpress umożliwia całkowitą zmianę wyglądu strony za pomocą motywów. Motyw strony to szablon wyglądu, który możesz wybrać z bibilioteki motywów. Chcesz zmienić wygląd swojej strony, zobacz jak będzie wyglądała Twoja nowa strona zanim go zmienisz. Jak zmienić wygląd strony Wordpress?

Dodaj nowy motyw Wordpress.

wordpress motywy Wordpress. Zmiana wyglądu, motywu strony.

Aby dodać nowy motyw kliknij w (1) "+ Dodaj nowy motyw". Przejdziesz do biblioteki motywów, w której możesz wybrać i zainstalować nowy wygląd na swoim Wordpress.

wordpress dodaj motywy Dodaj nowy motyw do swojego Wordpress.

W bibliotece możesz przeglądać dostępne motywy używając (1) kategorii, filtrów lub wyszukiwarki po nazwie. W przypadku jeśli zakupiłeś motyw na oddzielnej stronie, także w tym miejscu możesz wgrać swój motyw, (2) wysyłając na serwer plik w postaci archiwum ZIP.

wordpress biblioteka motywow Wordpress. Biblioteka motywów.

Wyszukaj za pomocą filtrów.

Na obecną chwilę dostępnych jest prawie 5000 motywów, ciężko przeglądać wszystkie dlatego dobrym pomysłem może być skorzystanie z filtrów.

Jakie filtry wybrać? W poniższym przykładzie starmy się znaleźć odpowiedni motyw dla bloggera. Taki, w którym moglibyśmy ustawiać własne obrazek tła, łatwo zmienić logo czy kolory strony. Upewnijmy się też że motyw będzie posiadał własny panel opcji oraz będzie wspierał możliwość wyświetlania treści w dwóch kolumnach.

wordpress motyw filtry Wordpress. Wyszukaj spośród dostępnych motywów za pomocą filtrów.

Podgląd wyglądu strony z nowym motywem.

Zanim dodamy nowy motyw do naszej lokalnej biblioteki motywów Wordpress możemy podejrzeć jak prezentuje się dany motyw. Wystarczy najechać na miniaturkę danego motywu z listy i kliknąć (1) Podgląd.

wordpress motywy podglad Podgląd motywu przed dodaniem do Wordpress.

Podgląd motywu wyświetli przykładową stronę z treściami demonstracyjnymi autora motywu.

Załóżmy że motyw nas zainteresował, jednak chcemy zobaczyć jak się zaprezentuje na konkretnie naszych aktualnych treściach, które są obecnie dostępne na naszej stronie. Nazywa się to podglądem "na żywo".

informacja

Podgląd na żywo. Jeśli tworzymy nową stroną to nie ma to znaczenia, jeśli jednak zmieniamy motwy na obecnie działającej stronie to warto przed włączeniem motywu zobaczyć jak zaprezentuje się na naszych treściach, które są już wprowadzone. Wykorzystamy możliwość podglądu na żywo.

Jeśli chcemy przetestować dany motyw dodajemy dany motyw, klikając w przycisk "Zainstaluj". Pamiętajmy by nie włączać go od razu.

Motyw zainstalowany - podgląd na żywo.

notatka

Bezpiecznie. Instalacja nowego motywu nie zmienia od razu wyglądu strony. Stanie się tak dopiero po aktywowaniu motywu przyciskiem "Włącz". Jeśli nie chcemy od razu aktywować nowego wyglądu, nie włączajmy motywu.

Po zainstalowaniu motywu, wracamy do naszej listy zainstalowanych motywów w naszym Wordpress. Wygląd->Motywy. Tak jak w pierwszym kroku tego poradnika. Następnie najeżdżamy na miniaturkę nowego motywu i wybieramy wspomniany wcześniej (1) Podgląd na żywo.

wordpress motywy podglad na żywo Wordpress. Podgląd motywu na żywo.

W tym momencie widzimy jak zaprezentuje się nasza strona gdy aktywujemy nowy motyw. Możemy teraz wprowadzić dostępne (1) ustawienia motywu tak aby dopasować wygląd do naszych potrzeb i upodobań.

informacja

W każdej chwili możemy wyjść z podglądu "na żywo" klikająć w . Jednak jeśli na tym etapie dokonaliśmy już jakichś zmian w (1) ustawieniach motywu, zostaną one utracone i przy następnym "podglądzie" będziemy musieli wprowadzać je na nowo.

wordpress podglad na żywo Wordpress. Podgląd motywu na żywo, testowanie opcji.

Jeśli chcemy aktywować nowy motyw na naszej stronie wciskamy przycisk (2) "Aktywuj i opublikuj". Od teraz nasza strona będzie miała nowy wygląd.

wskazówka

Jeśli będziemy chcieli dokonać zmian w opcjach motywu po aktywacji, to dostęp to tych ustawień znajdziemy w menu bocznym "Wygląd->Dostosuj" lub dedykowanej pozycji w menu bocznym Wordpress.

hosting wordpress