Przejdź do głównej zawartości

Jak przypiąć wpis na blogu na samej górze w Wordpress?

Jeśli chcesz aby konkretny Wpis na blogu był zawsze widoczny dla odwiedzającego, najlepiej aby wyświetlał się zawsze na początku bloga. Ale wpisy wyświetlają się zgodnie z datą publikacji? Czy zmieniać datę publikacji? Przeczytaj i dowiedz się jak przypiąć wpis.

Przypięty wpis w WordPress

Pozwala to na wyświetlanie konkretnego wpisu na górnym miejscu listy wpisów przez określony czas lub do momentu, gdy zostanie usunięty z trybu "Przypnij na górze".

  • Logujemy się do naszego Kokpitu Wordpress i przechodzimy do Wszystkie wpisy,
  • Wybierz wpis, który chcesz przykleić na górze lub utwórz nowy wpis.
  • W edytorze wpisu znajdź panel z opcjami i funkcjami.
  • W tym panelu znajdź opcję "Przypnij na górze bloga", "Przyklej na górze" lub "Sticky" i zaznacz ją.
  • Kliknij przycisk "Opublikuj" lub "Zaktualizuj", aby zapisać zmiany.

wordpress przypiąć wpis WordPress. Przyklejanie wpisu.

Po zaznaczeniu opcji "Przypnij na górze" wpis będzie wyświetlany na górze listy wpisów, nawet jeśli inne wpisy zostały opublikowane po nim. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że ta funkcja jest zależna od motywu WordPress, który używasz. Niektóre motywy mogą mieć różne sposoby obsługi "przypinania" wpisów na górze strony.

Możesz też włączyć tę opcję na liście wpisów w trybie szybkiej edycji. W obydwu przypadkach wpis na liście zostanie wyróżniony dopiskiem - Przypięte

wordpress przyklej wpis WordPress. Przypięcie wpisu w trybie szybkiej edycji.

informacja

Sformułowania "przypnij", "przyklej" będą się różnić w zależności od tłumaczenia oraz aktualnej wersji WordPress, jednak oznaczają tę samą funkcję.

Od teraz wpis będzie się zawsze wyświetlał na pierwszej pozycji, dopóki nie zdecydujemy inaczej i nie odznaczymy tej opcji.

wordpress przyklejony wpis WordPress. Widok przypiętego wpisu na pierwszej pozycji.

Wiele wpisów przypiętych

Jeśli na stronie WordPress będzie kilka przypiętych wpisów, to o kolejności ich wyświetlania domyślnie w WordPress zadecyduje data publikacji. Oznacza to, że jeśli masz kilka przypiętych wpisów, to najnowszy z nich (o najnowszej dacie publikacji) będzie wyświetlany na górze, a następnie reszta będzie układana chronologicznie.

wordpress przypiete wpisy WordPress. Dwa przypięte wpisy.

Nie zmieniaj daty publikacji

Przypinanie wpisu na górze oznacza, że będzie on zawsze wyświetlany na górnym miejscu listy wpisów, niezależnie od daty publikacji. To szczególnie przydatne, gdy chcesz, aby ważne informacje lub ogłoszenia były stale widoczne dla odwiedzających. Modyfikowanie daty publikacji przeniesie wpis na górę tylko przez określony czas, a następnie spowoduje powrót do chronologicznego układu.

Modyfikowanie daty publikacji wpisu może wprowadzać pewne zamieszanie, jeśli chodzi o porządek i spójność treści. Odwiedzający, którzy wcześniej widzieli wpis na górze, mogą być zdezorientowani, gdy zobaczą go w innym miejscu po zmianie daty. "Przypinanie" wpisu na górze zapewnia stałe umiejscowienie, co ułatwia nawigację po stronie.

Modyfikowanie daty publikacji wpisów może wpłynąć na naturalną kolejność treści. Jeśli zmieniasz daty publikacji wstecz lub przesuwasz wpisy, które są powiązane ze sobą lub mają ciągłą narrację, może to prowadzić do dezorganizacji treści. Opcja "Przypnij na górze" umożliwia wyodrębnienie ważnych wpisów, jednocześnie zachowując chronologiczny porządek reszty treści.

Zmiana daty wpływa na SEO

Modyfikowanie daty publikacji wpisów może mieć wpływ na optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO) oraz wskaźniki ruchu na stronie. Jeśli zmieniasz daty publikacji, indeksowanie i wskaźniki ruchu mogą być zakłócone, co może mieć wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania i statystyki strony.

Podsumowując, modyfikowanie daty publikacji może być użyteczne w pewnych przypadkach, ale warto zrozumieć, że wpisy "przypiętego" na górze oferują bardziej trwałe i intuicyjne rozwiązanie dla treści, które mają być stale widoczne na stronie. Modyfikowanie daty publikacji wpisu może osiągnąć podobny efekt co "przypinanie" na górze, ale istnieją pewne różnice i wiele minusów związanych z tą praktyką, dlatego staraj się tego nie robić i korzystaj jedynie z funkcji "Przypinania wpisu".

hosting wordpress