Przejdź do głównej zawartości

Jak ustawić wiadomość urlopową na poczcie e-mail?

Wiadomość urlopowa, czasami nazywana także "autoresponderem urlopowym" lub "odpowiedzią urlopową" to automatyczna odpowiedź generowana przez system poczty elektronicznej w przypadku, gdy osoba posiadająca skrzynkę e-mailową jest niedostępna przez pewien okres czasu, zazwyczaj z powodu urlopu, podróży służbowej lub innych zobowiązań.

Kiedy ktoś włącza wiadomość urlopową, każda osoba, która do niego wysyła e-maila, otrzymuje automatyczną odpowiedź, która zawiera zazwyczaj następujące informacje: Powód nieobecności, okres nieobecności oraz ew. kontakt awaryjny.

Wiadomość urlopowe są użyteczne, ponieważ informują osoby wysyłające e-maile, że odbiorca jest tymczasowo niedostępny i nie będzie w stanie na nie odpowiedzieć w normalnym tempie. Dzięki temu nadawcy nie oczekują natychmiastowej odpowiedzi i mogą dostosować swoje oczekiwania co do czasu reakcji. Dowiedz się jak ustawić taką wiadomość na swojej poczcie.

Aby ustawić wiadomość urlopową zaloguj się panelu MegaPoczty (jeśli posiadasz usługę hostingu) lub do swojego panelu DirectAdmin (jeśli posiadasz usługę VPS).

W panelu, odszukaj narzędzie (1) Wiadomości urlopowe.

wiadomosci urlopowe Panel DirectAdmin. Narzędzie wiadomości urlopowych.

Następnie (1) wybierz i aktywuj domenę, dla której chcesz ustawić nową wiadomość urlopową i kliknij w przycisk (2) Ustaw wiadomość urlopową.

nowa wiadomość urlopowa Panel DirectAdmin. Nowa wiadomość urlopowa.

Wprowadź swoje (1) ustawienia:

  • Wybierz konto e-mail wiadomości urlopowej,
  • zdecyduj o formacie wiadomości (Plain text, czysty text) lub HTML
  • jeśli chcesz, ustaw przedrostek w temacie odpowiedzi
  • ustaw początek oraz koniec urlopu, wybierając dzień oraz czas
  • ustaw częstość odpowiedzi, jest to minimalny czas przed powtórzeniem odpowiedzi dla nadawcy wiadomości
  • wprowadź swoją wiadomość urlopową
  • aby aktywować, kliknij (2) Utwórz

ustawienia wiadomość urlopowa Ustawienia wiadomości urlopowej.

Wiadomość pojawi się teraz na liście zdefiniowanych wiadomości. Wiadomości urlopowe możesz (1) modyfikować lub **(2)**usuwać.

lista wiadomość urlopowa Lista wiadomości urlopowych.