Przejdź do głównej zawartości

Jak włączyć 2FA w Panelu Klienta. Uwierzytelnianie dwuetapowe?

2FA wprowadza dodatkową warstwę ochrony, co oznacza, że osoba, która zna tylko Twoje hasło, nie będzie mogła uzyskać dostępu do Twojego konta bez drugiego czynnika uwierzytelniającego. To znacznie utrudnia dostęp nieautoryzowanym osobom. Wielu cyberprzestępców próbuje zdobyć dostęp do kont i systemów, próbując złamać hasła. 2FA znacząco zmniejsza ryzyko udanego włamania, nawet jeśli ktoś pozna Twoje hasło. Zobacz jak ustawić uwierzytelnianie dwuetapowe 2FA w Panelu Klienta.

Zaloguj się do swojego Panelu Klienta i wejdź w (1) Bezpieczeństwo, następnie wybierz (2) Multi-factor auth.

PanelKlienta 2FA Uwierzytelnianie dwu-etapowe w Panelu Klienta (2FA).

Do wyboru masz kilka metod 2FA takich jak Google Authenticator, Duo Security - Duo Web czy U2F Authentication. Warto wybrać pierwszą metodę, Google Authenticator ponieważ tę samą metodą możesz zabezpieczyć panel hostingowy DirectAdmin.

PanelKlienta 2FA google Uwierzytelnianie dwu-etapowe w Panelu Klienta (2FA).

Na swoim smartfonie pobierz i zainstaluj aplikację typu 2FA z oficjalnego źródła np. Google Authenticator. Otwórz na swoim smartfonie aplikacje Google Authenticator i dodaj (+) nową pozycję poprzez zeskanowanie aparatem telefonu wyświetlonego na ekranie komputera kodu QR. Możesz też użyć innej aplikacji spośród wyświetlonej listy.

Zeskanuj wyświetlony kod QR aparatem swojego smartfona.

PanelKlienta 2FA kod QR Uwierzytelnianie dwu-etapowe w Panelu Klienta (2FA).

W aplikacji na smartfonie zostanie dodana nowa pozycja, która od tej pory zacznie wyświetlać 6-cyfrowy kod zabezpieczający, który zmienia się co jakiś czas.

  • W polu Kod zabezpieczający w Panelu Klienta wpisz aktualnie wyświetlany na smartfonie kod,
  • następnie kliknij w przycisk ** [Wyślij] **.

PanelKlienta 2FA app Uwierzytelnianie dwu-etapowe w Panelu Klienta (2FA).

Zostanie wyświetlona informacja o tym że moduł zabezpieczający 2FA został dodany poprawnie. Od tej pory oprócz zwykłego logowania do Panelu Klienta, będziesz proszony dodatkowo o podanie kodu z aplikacji na Twoim smartfonie.

PanelKlienta 2FA poprawne logowanie Uwierzytelnianie dwu-etapowe w Panelu Klienta (2FA).

informacja

2FA w Panelu Hostingowym. Zalecamy również aktywowanie uwierzytalniania 2FA w Panelu Hostingowym DirectAdmin dla Twojej usługi hostingu. Sprawdź nasz poradnik Jak włączyć 2FA w DirectAdmin. Uwierzytelnianie dwuetapowe.