Przejdź do głównej zawartości

Zmiana serwerów DNS domeny zarejestrowanej w HitMe.pl

Najpierw dodajemy domenę na serwerze hostingowym, tam gdzie ma być kierować nasza domena (np. Dla usługi w hitme.pl będzie to panel DirectAdmin).

Przechodzimy do Panelu Klienta .

zmiana dns domeny Panel Klienta. Zmiana serwerów nazw DNS.

W Twoje usługi - Domeny (1) klikamy na interesującą nas domenę.

Pod adresami DNS jest przycisk "Edytuj Serwery nazw - DNS" . Klikamy i w dostępnych polach zamieniamy wpisując nowe serwery DNS.

Po zapisaniu zmian pojawią się nowe serwery DNS.

Delegacja domeny

Wydelegowanie domeny polega na przypisaniu rekordów NS dla domeny. Rekordy te określają, gdzie znajdują się serwery DNS dla tej domeny. Te rekordy DNS są używane do przekierowania zapytań o domenę do odpowiednich serwerów, gdzie są przechowywane strony internetowe, skrzynki pocztowe itp. Czyli w uproszczeniu, wydelegowanie domeny polega na ustawieniu rekordów NS dla domeny, które wskazują na serwery DNS firmy, w której masz hosting.

wskazówka

Jeśli posiadasz domenę i hosting w hitme.pl z reguły chcesz aby domena delegowała na DNS w hitme np. adresy DNS dla hostingu. Jeśli w hitme.pl posiadasz jedynie domenę, a hosting w innej firmie - możesz zmienić serwery nazw dla tej domeny.

Jeśli chcesz szybko sprawdzić jakie serwery nazw używa Twoja domena, przeczytaj Jak sprawdzić jakie serwery NS podałem u swojego Rejestratora domeny?

Jeśli chcesz przeprowadzić diagnostykę DNS dla domeny, przeczytaj Jak diagnozować konfigurację DNS dla domeny

Dodawanie / zmiana rekordów DNS bez hostingu.

Jeśli nie posiadasz w HitMe usługi hostingowej, a jedynie domenę - to w Panelu Klienta możesz dodać rekordy DNS wskazujące na konkretne IP.

uwaga

Sprawdź serwery nazw. Domena musi posiadać domyślne serwer nazw.

dodaj rekordy dns domeny Panel Klienta. Dodawanie rekordów DNS.

  • Zaloguj się do swojego konta Klienta pod adresem https://hitme.pl/konto
  • (1) przejdź do Twoje Usługi -> Domeny,
  • kliknij na (2) Serwery DNS,
  • na dole strony w sekcji Zarejestruj nazwę serwerów możesz dodać (3) nowe rekordy DNS,
  • następnie (4) zachowaj zmiany

lista rekordy dns domeny Panel Klienta. Lista rekordów DNS.

wskazówka
  • Jeśli posiadasz usługę Hostingu WWW lub Hostingu Dedykowanego to nie jest poradnik dla Ciebie. W tym wypadku rekordy DNS dodajesz w Panelu Hostingowym
  • Jeśli posiadasz Serwer VPS bez administracji to nie jest poradnik dla Ciebie. Rekordy dodajesz w Panelu VPS > Podpinanie domeny pod serwer VPS.