Przejdź do głównej zawartości

Transfer domeny .PL z HRD (Consulting Service) do HITME.pl

informacja

W związku z podjęciem partnerstwa w zakresie rejestracji i obsługi technicznej domen polskich z wykorzystaniem bezpośredniego partnerstwa pomiędzy HITME.pl a NASK.pl zachęcamy Państwa do transferu domen bezpośrednio do nas. Umożliwi to uzyskanie obecnych cen domen polskich widocznych na stronie https://hitme.pl/domeny/, które są niższe do cen, które miały niegdyś zastosowanie.

HitMe.pl niegdyś rejestrowało domeny za pośrednictwem firmy pośrednika ConsultingService, obecnie zapewniona jest jedynie obsługa techniczna oraz proces odnawiania domen, a wszystkie nowe transfery i rejestracja domen polskich są wykonywane w całości bezpośrednio w NASK.

W celu sprawdzenia czy domena polska (.pl) jest zarejestrowana w Hitme.pl czy w Consulsting Service należy odwiedzić stronę www.whois.pl oraz wpisać nazwę domeny i potwierdzić swoją tożsamość przepisując kod z obrazka.

CENA TRANSFERU

Transfer domen polskich jest bezpłatny i nie skutkuje odnowieniem domeny. Domena musi znajdować się jedynie w okresie ważności (być aktywna).

W przypadku chęci transferu domeny wraz z jej odnowieniem z kwarantanny, prosimy o kontakt z supportem po uzyskaniu kodu authinfo. Tego typu transfer wymaga nieco innej procedury i wiąże się z nieco powiększoną opłatą.

Jeżeli w polu REJESTRATOR widoczny jest wpis HitMe.pl Marek Bajerski to żadne działania nie są konieczne, zaś w przypadku, gdy widoczny jest wpis Consulting Service Sp. z o.o. i chcą państwo przenieść obsługę bezpośrednio do HITME.pl proszę postępować zgodnie z następującym opisem:

  1. Należy wystąpić do HRD z wnioskiem o wydanie kodu authinfo, który pozwoli przenieść obsługę techniczną domeny bezpośrednio do HITME.pl wykorzystując formularz: https://www.hrd.pl/pdf/WNIOSEK-O-WYDANIE-KODU-AUTHINFO.pdf
  2. W polu z numerem partnera CSP należy wpisać CSP2036, a pozostałe pola uzupełnić zgodnie z danymi właściciela domen(y).
  3. W linijce, w której podajemy nazwy domen, można wpisać wiele domen, np. rozdzielając je przecinkiem lub średnikiem.
  4. Tak wypełniony wniosek i odpowiednio podpisany prosimy przesłać na adres info@hrd.pl
  5. Po otrzymaniu kodu/ów prosimy o otworzenie zgłoszenia w strefie klienta wraz z podaniem ww. kodów authinfo i domenami, które mamy przetransferować.
  6. Hitme.pl zainicjuje transfer, zaś z Państwa strony konieczne będzie jedynie kliknięcie w link potwierdzający wolę transferu - wiadomość zostanie wysłana na adres podany przy rejestracji domeny.
  7. Po zakończeniu procedury transferu HITME.pl wprowadzi nowe (niższe) ceny dla przeniesionych domen.