Page tree

Versions Compared

Key

 • This line was added.
 • This line was removed.
 • Formatting was changed.

...

 1. logujemy się do panelu DirectAdmin pod adresem https://h1.hitme.pl:2222 pojawi się poniższe okno logowania:

  w pola oznaczone jako Username oraz Password należy wpisać odpowiednio nazwę użytkownika oraz hasło, jakie zostały Państwu przydzielone podczas procesu aktywacji usługi.
 2. W wypadku jeśli na koncie znajduje się wiele domen wybieramy tą, dla której chcemy wyłączyć działanie ochrony Immunify 360, wówczas pojawi się główny interfes panelu DirectAdmin jak poniżej:

 3. klikamy na zakładkę Immunify360 Plugin oznaczoną na zielono na powyższym zdjęciu i ukazuje nam się poniższe okno
 4. W oknie tym klikamy na opcję IGNORE-LIST oznaczoną kolorem zielonym na powyższym obrazku. Po kliknięciu pojawi się nam okno jak poniżej:
 5. Klikamy na Add new file or directory i w okienku, które się pojawi wpisujemy ścieżkę do katalogu public_html, dla której chcemy wyłączyć ochronę Immunify360. Przykładowa ścieżka może wyglądać np. tak
  /home/twojanazwa/domains/twojadomena.pl/public_html (w miejscu twojanazwa wpisujemy swój login jako  twojadomena.pl podstawiamy nazwę domeny, dla której przeprowadzamy proces)
 6. po wprowadzeniu ścieżki klikamy w przycisk ADD


  To wszystko od tej pory w danej domenie nie będzie działał moduł Immunify360

Wyłączanie Mod_Security Całkowicie dla całej konkretnej domeny (nie zalecamy lepiej wyłączyć daną regułkę która blokuje i jest widoczna w error logach np. [id "NUMER"\

Aby wyłączyć działanie Mod_Security należy w katalogu domeny, dla której chcemy to zrobić utworzyć plik o nazwie .htaccess (z kropką na początku) z następującą zawartością

...

oraz zapisujemy plik, jeśli natomiast już istnieje to powyższy wpis dodajemy na jego początku.Jeżeli chcemy wyłączyć tylko konkretną daną regułkę, która nam przeszkadza robimy:

W przypadku kilku regułek powielamy tylko linię SecRuleRemoveById TUTAJ_NUMER_REGUŁKI_Z_ERROR_LOGÓW


<IfModule mod_security2.c>
SecRuleRemoveById TUTAJ_NUMER_REGUŁKI_Z_ERROR_LOGÓW
</IfModule>