Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Wybieramy odpowiadający nam certyfikatZamawiając certyfikat na dłużej niż 1 rok zapłacisz niższą cenę.Następnei zaznaczamy że nie posiadamy CSR. W Common Name wpisujemy naszą domenę. Jeśli chcemy chronić domenę z www i bez www wpisujemy www.naszadomena.pl.
Dla wildcard wpisjemy *.naszadomena.pl.W kolejnym kroku logujemy się do panelu DirectAdmin i przechodzimy w sekcji "Opcje Zaawansowane" do "Certyfikaty SSL".
Zaznaczamy "Utwórz żądanie certyfikatu SSL i wypełniamy formularz.Po zapisaniu otrzymamy wygenerowany CSR.Teraz logujemy się do panelu klienta i przechodzimy do naszego certyfikatu SSL.Następnie wybieramy Apache/Modssl lub podobną. Z prawej strony wklejamy nasz wygenerowany CSR z panelu DirectAdmin.Teraz wybieramy nasz e-mail na który ma przyjść potwierdzenie (weryfikacja domeny).Ważne aby skrzynka e-mail istniała. Jeżeli nie posiadamy takowej musimy ją utworzyć przed zatwierdzeniem formularza.
Po potwierdzeniu do kilku / kilkunastu minut powinien znaleźć się w skrzynce odbiorczej mail z potwierdzeniem aktywowania certyfikatu.

 

INSTALACJA NA SERWERZE


Przechodzimy ponownie do DirectAdmina i wklejamy nasz certyfikat zaczynającym się od —–BEGIN RSA PRIVATE KEY—–Wszystko powinno wyglądać podobnie jak na powyższym screenie.
Ostatnim krokiem jest otwarcie drugiego pliku z subca, w przypadku RapidSSL będzie to jeden plik. Przy comodo będą to trzy pliki, które należy wkleić pod sobą w jednym pliku.Zwartość subca należy wklejamy w specjalnym menu, które dostępne jest w panelu DirectAdmin.
Po kilku / kilkunastu minuach serwer powinien przedstawiać się naszym certyfikatem SSL.


  • No labels